توجه

 علاقه مندان به حضور در نمایشگاههای خارجی لطفا ضمن مطالعه آیین نامه نمایشگاهها و توجه به بندهای مالی و حقوقی آن اقدام به ثبت نام نمایند

 

آیین نامه نمایشگاه فیتور 2023

 


بسمه تعالی 

آیین نامه و ضوابط اجرایی ثبت نام و شرکت در نمایشگاه گردشگری Fitur     2023 مادرید ، اسپانیا
28 دیماه الی 2 بهمن ماه 1401
ماده 1– کلیه امور ثبت نام و ارسال مدارک از طریق سایت www.persiavisit.ir  با اختصاص نام کاربری و گذر واژه به شرکت کنندگان  صورت می پذیرد، بدیهی است مدارکی که از طرق دیگر ارسال می گردد ، قابل استناد نمی باشند.  
ماده2-کلیه شرکت کنندگان می بایست پس از تایید ثبت نام اقدام به امضای قرارداد بصورت حضوری نمایند.
ماده 3 _ کلیه مبالغ اجاره غرفه بصورت ارزی و یکجا و طبق شرایط مندرج در قرارداد دریافت می گردد.
ماده 4-هزینه اجاره هر متر زمین نمایشگاه 450یورو بصورت عام و 600 یورو برای فضا های خاص و حداقل فضای اختصاصی 6 متر مربع در ابعاد 2در3 متر می باشد ،لازم به ذکر است با توجه به شرایط موجود امکان استفاده از غرفه بصورت مشترک صرفاً برای دو شرکت کننده وجود دارد.
تبصره 1: پرداخت هزينه هاي مربوطه به هيچ عنوان به صورت چك یا ریالی قابل قبول نمی باشد  و بايد بصورت ارزی پرداخت گردد.
ماده 5– در صورت عدم ارسال مدارك درخواست شده تا(1 آذرماه)کانون هيچ مسئوليتي در اخذ بموقع دعوتنامه نخواهد داشت.بديهي است، عدم اخذ ويزا در اين شرايط به منزله انصراف شركت كننده مي باشد و بر اساس مفاد قرارداد تصمیم گیری خواهد شد.
ماده 6- کانون جهانگردی و اتومبیل رانی جمهوری اسلامی ایران در انتخاب و قبول شرکت کنندگان اختیار تام دارد .
تبصره:اولویت واگذاری غرفه با کسانی است که فرایند ثبت نام خود(شامل ثبت نام درسایت و پرداخت وجه) را زودتر تکمیل نمایند.
ماده  7- حضور شرکت کنندگان یک روز قبل از افتتاح در محل نمایشگاه جهت تحویل غرفه  و چک کردن لوگو و چیدمان ضروری است.
ماده 8 - طراحي غرفه ها به صورت عمومی و باز می باشد. لازم به ذکر است فضای مذکور محصور نخواهد بود . فضای غرفه استاندارد شامل یک کانتر با میز مذاکره است. در مورد شرکت ها و موسساتی که درخواست غرفه با متراژ بزرگتر را دارند بعد از ارسال درخواست رسمی به این کانون درخواست ایشان بررسی خواهد شد.
تبصره : موقعیت جغرافیایی متقاضی هر غرفه بر اساس قرعه کشی در جلسه اختصاصی نمایشگاه، 15 روز قبل از اجرای نمایشگاه تعیین می شود. اشخاصی که با شرایط ویژه تقاضای غرفه نموده اند مشمول این بند نمی گردند و شرکت کنندگان نمی توانند نسبت به وضعیت یا محل استقرار غرفه های ویژه اعتراض نمایند.

 


ماده 9– شركت كنندگان موظف به رعايت حريم غرفه خود مي باشند و استفاده از فضاي راهروها و يا ساير غرفه ها ممنوع است لازم به ذکر است استفاده از بنر ، استند و تلویزیون های شخصی بدون هماهنگی قبلی با مدیر معرفی شده از سوی کانون ممنوع است.
 ماده 10– مسئوليت حفظ و نگهداري غرفه و تجهيزات داخل آن بر عهده شركت كننده بوده و در صورت وارد نمودن هر گونه خسارت به غرفه وتجهيزات آن، مكلف به پرداخت خسارات وارده مي باشند.
ماده11– شركت كنندگان بدون اجازه کتبی کانون به هيچ وجه مجاز به واگذاري غرفه خود به ديگر افراد يا جابه جايي با ساير غرفه ها نمي باشند.
ماده 12- شرکت کنندگان بايد در تمام طول مدت زمان  نمايشگاه در محل غرفه خود حضور داشته باشند و به هيچ وجه مجاز به تعطيل نمودن غرفه در ساعات بازديد نمايشگاه نيستند.
ماده 13-اقدامات و فعالیت های نمایندگان اعزامی شرکت کننده در نمایشگاه باید تحت نظارت مدیریت اجرایی غرفه ها و براساس دستورالعملها و آیین نامه ابلاغی و منطبق با مقررات کشور محل برگزاری و با رعایت شئون اخلاقی و مقررات جمهوری اسلامی صورت پذیرد و تشخیص این امر بر عهده مدیر اجرایی اعلامی از سوی کانون می باشد. 
ماده 14-دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری به هیچ وجه حق فروش صنایع دستی و سوغات ایرانی را در کانتر مربوطه خود  ندارند .
ماده 15 : شرکت کنندگان می بایست ضمن تبلیغ در فضای اختصاصی ، از تبلیغات سوء علیه غرفه داران دیگر اجتناب ورزیده و نسبت به عدم نمایش و عرضه هر گونه کالا که معرفی و نمایش آنها مغایر با شئون اسلامی و قوانین جمهوری اسلامی ایران است ، اهتمام جدی داشته باشند.
ماده 15 – کالاها یا خدمات عرضه شده  می بایست متناسب با موضوع نمایشگاه باشد واز عرضه محصولات خارج از عنوان نمایشگاه خودداری گردد.
ماده 16-با توجه به شرایط برگزاری نمایشگاه کلیه شرکت کنندگان موظف به رعایت پروتکل های اعلامی از سوی فیتور  در هرگونه فعالیت در داخل غرفه و یا نشست های و رویداهای نمایشگاه هستند.
تبصره:پروتکل های اعلامی از سوی نمایشگاه فیتور در سایت نمایشگاههای کانون درج شده است.
ماده 17-کانون به عنوان نماینده وزارت میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی  جهت حضور افراد معرفی شده از سوی شرکت ها ،ضمن ثبت اطلاعات ایشان در سایت نمایشگاه نسبت به اخذ دعوتنامه ، وقت سفارت،معرفی نامه به سفارت و کارت ورودی نمایشگاه اقدام خواهد کرد.

 


تبصره:شرکت ها می بایست در انتخاب افراد اعزامی به نمایشگاه نهایت دقت را بعمل آورند و از معرفی افراد با سابقه رد ویزای شنگن اجتناب ورزند، بدیهی است در صورت رد ویزای شرکت کنندگان کانون مسوولیتی در این خصوص ندارد سفارت اسپانیا بر اساس مدارک هر فرد برای صدور ویزا  تصمیم خواهد گرفت.
ماده 18–. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تماس 61934337 – 61934323 و یا از طریق پست الکترونیکی tourism@taci.ir  با کارشناسان حوزه نمایشگاههای کانون ارتباط  داشته باشید**** همچنین می توانید به سایت www.persiavisit.ir مراجعه نمایید.
* مهلت ثبت نام   1 آذرماه الی 15 آذرماه 1400


اینجانب ........................................ با آگاهی کامل از مفاد دستورالعمل فوق، قبولی خود را نسبت به کلیه شرایط آن اعلام می دارم.