توجه

 علاقه مندان به حضور در نمایشگاههای خارجی لطفا ضمن مطالعه آیین نامه نمایشگاهها و توجه به بندهای مالی و حقوقی آن اقدام به ثبت نام نمایند

 

نکات مهم در نمایشگاه ها

راهکارهای پیشنهادی جهت  بهبود کیفیت برگزاری نمایشگا ه ها                                                                                                                              
    تهیه ، تدوین و ابلاغ  تقویم سالانه و 5 ساله حضور در نمایشگاه‌های بین المللی گردشگری و صنایع دستی از سوی ریاست مجمع و وزارت خانه متبوع
    اختصاص اعتبار کافی و به موقع برای شرکت در هر نمایشگاه و پرداخت سهم حاکمیتی توافق شده توسط وزارتخانه متبوع
    اعزام نیروهای متخصص و کارشناس مرتبط با نمایشگاه جهت دستیابی به اهداف مورد نظر.
     شرکت در نمایشگاه گردشگری بین الملی  به عنوان بخشی از یک برنامه جامع  و گسترده تلقی شود نه فقط به عنوان حضور در نمایشگاه  ، و انجام امور فرآیند هر مرحله به موقع ( مکاتبات ، قرارداد ، اطلاع رسانی، ثبت نام آنلاین و جمع آوری اطلاعات شرکت کنندگان در نمایشگاه و ثبت نامه شرکت کنندگان در سایت بین المللی نمایشگاه جهت درج در کاتالوگ رسمی و آنلاین نمایشگاه ، و دریافت دعوتنامه ، وقت ویزا ، تبلیغات ، و ارسال بار  و پرداخت به موقع هزینه زمین نمایشگاه ، .... ( بنابر این مدت زمان مناسب برای اجرای برگزاری یک نمایشگاه موفق باید حداقل 7 ماه قبل از نمایش در نظر گرفته شود.
     تسهیل حضور شرکت کنندگان در هر نمایشگاه : این امر با وجود برنامه ریزی دقیق و داشتن زمان کافی و اعلام رسمی به تمام نهادهای فعال در عرصه گردشکری امکان پذیر است .  و کیفیت کمی و کیفی نمایشگاه را بالا می برد.
    برگزاری ورک شاپ نتایج حاصل از حضور در نمایشگاه  
     داشتن برنامه  مستقل برای حضور در هر نمایشگاه با توجه  محورهای تخصصی آن نمایشگاه و فرهنگ و آداب و رسوم بازارهای هدف .